Konst Grafik
1248823
Carl Johan De Geer
(Sverige, Född 1938)
Johan de geer, färgserigrafi, signerad carl johan de geer och numrerad 32/190 med blyerts.

JOHAN DE GEER, färgserigrafi, signerad Carl Johan De Geer och numrerad 32/190 med blyerts.

"Ingenting är längre som förut - Dubbelbild i rekonstruktion", av "Vägra vapen" samt "Skända flaggan". Beslagtagna och destruerade 1967. Ny upplaga 2000-tal. Lumphé Litografiska. Bladstorlek 62,5 x 88,5 cm.

Ej examinerad ur ram.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Slutpris
6 200
602
712
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
3 aug 14:54
6 200 SEK
3 aug 14:54
6 000 SEK
3 aug 11:42
5 900 SEK
3 aug 11:36
5 700 SEK
3 aug 10:39
5 500 SEK