Design Konstglas
1249303
Edward Hald
(Sverige, 1883-1980)
Edward hald, skål på fat, glas, orrefors, signerad.

EDWARD HALD, Skål på fat, glas, Orrefors, signerad

Slipad bladdekor Märkt HE - 67 29. Etikettmärkt Orrefors. Diameter ca 25 cm. Höjd ca 14 cm.

Slitage. Repor.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - B3
Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

1 dag 19 timmar
1 000
97
116
Utropspris
6 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 100 SEK. Läs mer.
Budhistorik (2 bud)
1 aug 8:34
1 000 SEK
1 aug 8:06
500 SEK