Klockor & Ur Bordsur
1249366
BORDSPENDYL, Louis XV-stil, Frankrike, 1800-talets slut.
Bordspendyl, louis xv-stil, frankrike, 1800-talets slut.

Genombruten mässingsdekor i boulle-stil. Urtavla med emaljerade numror. Höjd 31 cm.
Pendel och nyckel finns.

Ej funktionstestad. Ej genomgången. Del saknas, senare skruvar. Skador i emaljen. Åldersrelaterat slitage.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
400 EUR