1249752

Hermès

(Frankrike, 1837-)
Hermès, väska, "birkin 35", 2015.

HERMÈS, väska, "Birkin 35", 2015.

Togo läder i färgen "Orange feu" med orangea stickningar, beslag i palladium. Stämpelmärkt "HERMÈS-PARIS MADE IN FRANCE". Spänne märkt: "HERMÈS-PARIS " samt artisanstämplar och årsstämpel "T". Lås och nyckelhållare med nycklar medföljer. Invändigt två fack varav ett med dragkedja. Ca 35 x 27 x 19 cm. Dustbag, regnskydd samt originalkartong medföljer.

Obetydligt ytslitage.

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
Värderare (Föräldraledig)
+46 (0)727 43 08 79

Utropspris
80 000 SEK