Klockor & Ur Bordsur
1249766
BORDSPENDYL, Planchon, Paris, Louis XVI-stil, omkring 1900
Bordspendyl, planchon, paris, louis xvi-stil, omkring 1900.

Vitemaljerad rund urtavla med arabiska siffror uppburen av portik med pelare, gjutna girlanger av brons, krönande urna, höjd ca 39, längd ca 23, bredd 12 cm

Åldersrelaterat slitage. Smärre repor. Ej genomgången. Ej funktionstestad. Nagg.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Slutpris
3 970
385
456
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
31 jul 19:26
3 970 SEK
31 jul 19:23
3 770 SEK
30 jul 15:39
3 570 SEK
30 jul 15:39
3 500 SEK
30 jul 15:31
3 370 SEK