BORDSPENDYL, Planchon, Paris, Louis XVI-stil, omkring 1900
Vitemaljerad rund urtavla med arabiska siffror uppburen av portik med pelare, gjutna girlanger av brons, krönande urna, höjd ca 39, längd ca 23, bredd 12 cm
Åldersrelaterat slitage. Smärre repor. Ej genomgången. Ej funktionstestad. Nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.