MATTA, old Täbris figural, ca 92,5-94 x 151,5-154 cm.

Polykromt landskap med kvinna på terrass med mattor och musikinstrument. Mörkblå huvudbård med blommor och kartuscher med inskriptioner.

A faint smell of tobacco. Obetydligt slitage, smutsig, fläckar, obetydliga malskador. Ett hörn med obetydlig skada.

Utropspris
4 000 SEK