Konst Grafik
1249850
Pablo Picasso
(Spanien, 1881-1973)
Pablo picasso, efter, färglitografisk affisch utförd av henri deschamps, signerad i trycket. tryckt av mourlot.

PABLO PICASSO, efter, Färglitografisk affisch utförd av Henri Deschamps, signerad i trycket. Tryckt av Mourlot.

"Cote d´Azur". Bladstorlek 99 x 65,5 cm. Utgiven 1962. Oramad.

Gulnade kanter, skada på ett hörn. Åldersrelaterat slitage.

Ellinor Bylander
Ellinor Bylander
Värderare. Tjänstledig.

Slutpris
7 300
708
839
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
3 aug 16:19
7 300 SEK
2 aug 22:59
7 100 SEK
2 aug 22:59
7 001 SEK
2 aug 8:14
6 700 SEK
2 aug 8:14
6 500 SEK