Möbler Bord
1249877
TOILETTBORD och PALL, 1800-tal/omkring 1900.
Toilettbord och pall, 1800-tal/omkring 1900.

Pall, benställning av valnöt. Fast stoppad sits, omkring 1900. Höj- och sänkbar. Sitthöjd ca 50 cm. Fanerat med valnöt. Toilettbord, uppsats med spegel samt fyra mindre lådor. En låda i sarg. Beslag av mässing. Kopplad fotplatta. Bredd 90. Djup 43. Höjd 135 cm.

Slitage. Skador. Lagningar. Renoverat.

Placering: Golv Visning, Plan 2
Ellinor Bylander
Ellinor Bylander
Värderare. Tjänstledig.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
2 700
262
312
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (8 bud)
3 aug 21:50
2 700 SEK
3 aug 21:49
2 500 SEK
3 aug 21:49
2 400 SEK
1 aug 12:52
2 200 SEK
1 aug 12:52
2 000 SEK