Möbler Bord
1250042
SKRIVBORD, Boullearbete, Louis XV-stil, Frankrike, sent 1800-tal.
Skrivbord, boullearbete, louis xv-stil, frankrike, sent 1800-tal.

Inläggningar av mässing, sköldpaddsimitation. Listverk och maskaroner. Längd ca 101, bredd ca 64, höjd ca 78 cm.

Åldersrelaterat slitage. Repor. Smärre skador. Nyckel saknas.

Ellinor Bylander
Ellinor Bylander
Värderare. Tjänstledig.

Slutpris
13 000
1 261
1 493
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
4 aug 19:47
13 000 SEK
4 aug 19:47
12 500 SEK
4 aug 19:47
12 500 SEK
4 aug 19:46
11 000 SEK
4 aug 19:46
10 500 SEK