Möbler Bord
1250291
Rokoko
(Sverige)
Konsolbord, sverige, 1700-talets senare hälft.

KONSOLBORD, Sverige, 1700-talets senare hälft.

Rokoko. Fot och sarg med snidad, förgylld och bronserad bladdekor. Konturerad marmorskiva. Bredd 84 cm, djup 41 cm, höjd 66 cm.

Lagningar. Skador. Ställvis färgbortfall. Torrsprickor. Senare skruvar. Dekorbortfall. Delar saknas.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - H26
Proveniens

Villa d' Angleterre, Hangö, Finland.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

8 timmar 9 minuter
200
2 059
238
Utropspris
700 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 220 EUR. Läs mer.
Budhistorik (3 bud)
2 aug 18:51
200 EUR
1 aug 23:01
100 EUR
1 aug 10:24
30 EUR