Möbler Stolar
1250401
Yrjö Kukkapuro
(Finland, Född 1933)
YrjÖ kukkapuro, karmstolar, ett par samt fotpall, a500-serien, avarte, 1980-tal.

YRJÖ KUKKAPURO, KARMSTOLAR, ETT PAR SAMT FOTPALL, A500-serien, Avarte, 1980-tal.

Stomme av svart- och blålackerad metall. Sitsen och ryggstödet i svartmålad träfaner och röd textil. Höjd 79 cm, sitthöjd 37 cm, bredd 55 cm, djup 56 cm. Fotpall: Höjd 44 cm, bredd 40 cm, djup 40 cm. Etikettmärkt.

Slitage. Ställvis blekt. Repor.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - H37

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

3 dagar 2 timmar
30
309
36
Utropspris
250 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 35 EUR. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
1 aug 23:01
30 EUR