Skivor av sten. Fanerade med mahogny, dekor av intarsia. Tidningshylla samt dörr med bakomliggande förvaring. Bredd 41. Djup 37. Höjd 60 cm.
Smärre slitage. Kompletterade med senare skivor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10