Design Möbler
1250563
Yngve Ekström
(Sverige, 1913-1988)
Yngve ekstrÖm, fåtölj, ur serien "kontrapunkt", swedese möbler ab, modellen lanserad 1968.

YNGVE EKSTRÖM, fåtölj, ur serien "Kontrapunkt", Swedese Möbler AB, modellen lanserad 1968.

Ek. Fåtölj och med lösa skinnklädda plymåer. Sitthöjd 35 cm

Slitage. Repor. Märken. Fläckar. Senare del under sittplymåer, fagas-band skadade / saknas. Delar saknas, endast 4 fagas-band medföljer.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H80
Christian Olsén
Christian Olsén
Filialchef Västberga
+46 (0)703 09 56 57

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
1 800
175
207
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
6 aug 14:52
1 800 SEK
6 aug 11:08
1 500 SEK
4 aug 12:46
1 000 SEK
31 jul 21:58
300 SEK