1250627
TEKANNA med LOCK, kompaniporslin. Qingdynastin, Jiaqing (1796-1822).
Tekanna med lock, kompaniporslin. qingdynastin, jiaqing (1796-1822).

Dekor i underglasyrblått, förgylld kant med motiv av blommor. Längd 22 cm.

Slitage. Smärre nagg. Bränningssprickor. Färgbortfall.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Slutpris
1 800
174
204
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (6 bud)
30 aug 19:38
1 800 SEK
30 aug 19:28
1 600 SEK
30 aug 17:35
1 500 SEK
23 aug 23:30
750 SEK
22 aug 22:44
700 SEK