TEKANNA med LOCK, kompaniporslin. Qingdynastin, Jiaqing (1796-1822).

Dekor i underglasyrblått, förgylld kant med motiv av blommor. Längd 22 cm.

Slitage. Smärre nagg. Bränningssprickor. Färgbortfall.

Klubbat pris
1 800
160
167
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (6 bud)
30 aug 2020 19:38
1 800 SEK
30 aug 2020 19:28
1 600 SEK
30 aug 2020 17:35
1 500 SEK
23 aug 2020 23:30
750 SEK
22 aug 2020 22:44
700 SEK
21 aug 2020 22:07
500 SEK