Konst Grafik
1250705
Victor Vasarely
(Frankrike, 1908-1997)
Victor vasarely, färgserigrafi, signerad och numrerad 178/200 med blyerts.

VICTOR VASARELY, färgserigrafi, signerad och numrerad 178/200 med blyerts.

"Malom Petite". Bildyta: 24,5 x 23,5 cm.

Ej examinerad ur ram. Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Galerie Börjeson, Malmö; privat samling.

Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)761 36 66 33

Utropspris
4 000 SEK