Möbler Skåp & Byråar
1251095
SEKRETÄR, gustaviansk stil, 1900-talets början.
SekretÄr, gustaviansk stil, 1900-talets början.

Målad. Skiva av kolmårdsmarmor. Nedfällbar skrivklaff med bakomliggande skrivinredning. Två lådor. Beslag av mässing. Raka avsmalnande ben. Bredd 77,5. Djup 46. Höjd 130 cm. Nyckel finns.

Senare målning. Smärre slitage.

Utropspris
4 000 SEK