Målade. Genombruten rygg med nollgaller. Löstagbar sits. Sitthöjd ca 45 cm.
Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Delvis renoverad. Senare klädsel. Senare målning. Förstärkningar. Torrsprickor. Något vingliga.