Fanerat med björk. Tudelat. Dekor av pärlbård, svarvade och överkragade ben. Två senare iläggsskivor à 50 cm vardera varav en med sarg. Diameter ca 120. Total längd 220 cm. Höjd 76 cm.
Smärre slitage. Märken. Kompletterat med senare skivor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.