1254227
Lauri Parikka
(Finland, 1895-1965)
Lauri parikka, olja på pannå, signerad.

LAURI PARIKKA, olja på pannå, signerad.

Stilleben med frukt och blommor. 47,5x60 cm.

Smärre fläckar. Helhetsintrycket är gott.

Utropspris
250 EUR