1255242

Henri Matisse

(Frankrike, 1869-1954)
Henri matisse, bok, "pierre a feu", 1947. nummer 476.

Henri Matisse, bok, "Pierre a Feu", 1947. Nummer 476.

Bok med ett linoleumsnitt och två litografi, textsidor, Justification du tirage no 476, utgiven av Maeght, Paris. 24,5 x 21 cm.

Smärre slitage. Gulnad.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Utropspris
5 000 SEK