Konst Grafik
1255975
Anders Zorn
(Sverige, 1860-1920)
Anders zorn, etsning, 1911, signerad zorn med blyerts. "kyrkstöt".

ANDERS ZORN, etsning, 1911, signerad Zorn med blyerts. "Kyrkstöt".

Plåtstorlek: 16 x 12 cm.

Ej examinerad ur ram. Pappersförtunning. Smärre slitage. Smärre fläck.

Asplund 244. Hjert & Hjert 154.

Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)761 36 66 33

Utropspris
5 000 SEK