Skrin med 15 mässingsvikter. Skrin med 9 mässingsvikter. Samling ca 120 mässingsvikter. Två viktställ av trä. Samling koniska och fyrkantiga vikter, 28 st, 1700-/1800-tal.
Åldersrelaterat slitage.