BROR GEIJER-GÖTHE, olja på duk, signerad Bror Geijer-Göthe och daterad 1936.
Riksdagsmannen och vice häradshövdingen Knut von Geijer (1864-1948) i högtidsdräkt med kommendörstecken första klass av Nordstjärneorden samt Vasaorden. 78 x 61 cm.
Krackelyr. Skrapmärken. Smutsig.