Möbler Övrigt
1257593

SÄNG, 1800-talets slut.

Säng, 1800-talets slut.
Säng, 1800-talets slut.
Säng, 1800-talets slut.
Säng, 1800-talets slut.
Säng, 1800-talets slut.
Säng, 1800-talets slut.

En mahognyfanerad säng med svarvade stolpar och ben samt med sänghimmel. Sänghimmeln fanerad på tre av sidorna, en långsida utan faner. Yttre mått, längd 203, bredd 123, höjd 223 cm. Bäddmått ca 118 x 185 cm. Sänghimmelns yttre mått bredd 140, längd 225 cm.

Omarbetad. Kompletterad. Fanerskador. Dekorbortfall. Maskstungen.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
6 000 SEK