Kandelabrar, 2 st snarlika, brons. Empirestil, 1900-tal.

För två ljus vardera. Förgylld och patinerad brons på marmorsockel, putti uppbärande ljushållare. Höjd 32,5 cm.

Lagningar, kompletterade. En ljusarm sitter löst. Sprickor i marmor.

Utropspris
5 000 SEK