Klockor & Ur Bordsur
1258464
Bordspendyl, 1800-talets andra hälft.

Bordspendyl av förgylld brons. Urtavla med romerska siffror. Bredd 31, djup 13, höjd 42 cm. Pendel finns. Nyckel finns.

Slitage, lös visare. Ej funktionstestad.

Utropspris
5 000 SEK