TYKO SALLINEN, akvarell, signerad och daterad-24.
Stuglandskap. 31x42 cm.
Ej examinerad ur ram.
Konstnärens släkt.
"Finnische Kunstausstellung in Moskau und Riga, nov.1934-jan.1935". Nr. 171.