1259116
5 fat, bl.a. Jonas Thoreson Törngren, Göteborg, 1772, samt 3 stop , tenn, 1800-tal.
5 fat, bl.a. jonas thoreson törngren, göteborg, 1772, samt 3 stop , tenn, 1800-tal.

Tre stop, höjd 20-22 cm.
Fat, 2 st, med borrade hål, diameter 21 cm.
Skålfat 2 st , diameter ca 33 cm.
Jonas Thoreson Törngren, Skålfat, fyrstämplat, Göteborg, 1772, diameter 41 cm.

Ett stop med lödning vid fästet. Bucklor. Faten borrade för upphängning.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
+46 (0)739 40 08 16

Utropspris
2 500 SEK