LOUIS VUITTON, koffert, tidigt 1900-tal
Monogramcanvas med mässingskodda hörn och träribbor. Detaljer i läder. Invändigt tapetserad i bomullstyg. Monogram "E.L.O". Numrerad 183499 samt etikettmärkt. Längd 100, bredd 54, höjd 35 cm.
Slitage. Smärre skador. Märken. Kompletterad med senare läderrem och beslag. Senare monogrampåskrift