Axel Petersson Döderhultarn

(Sverige, 1868-1925)
Axel Petersson Döderhultarn
(Sverige, 1868-1925)

AXEL PETERSSON DÖDERHULTARN, skulptur. Trä Osignerad. Höjd 17 cm.

En tjur. Devis bemålat trä. Osignerad. Höjd 17 cm, längd 25 cm.

Obetydlig ytsmuts. Sprickor. Gamla lagningar. Hornen saknas.

Utropspris
4 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93