Runt bord fanerat med mahogny. Beslag av mässing. Infällda paneler med tryckt dekor. Ben av porslin med tryckt dekor. Diameter 73, höjd 47 cm.
Skador. Lagningar. Fläckar. Slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10