Möbler Bord
1260860
Sängbord, ett par, sengustaviansk stil, tidigt 1900-tal.

Pottskåp fanerade med mahogny. Stenskiva. Dörrpar och två lådor. Plakettmärkt Ferd. Lundquist, Göteborg. Bredd 45 cm. Djup 30 cm. Höjd 75 cm.

Slitage. Märken.

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Utropspris
3 000 SEK