Konst Grafik
1261248
Hugo Simberg
(Finland, 1873-1917)
Hugo simberg, linjeetsning, osignerad.

HUGO SIMBERG, linjeetsning, osignerad.

Harvare. 9,2x14,2 cm.

Oramad.

Proveniens

Familjen Simberg.

Heikki Malme, Hugo Simberg grafik, nr. 112.
Sakari Saarikivi, Hugo Simberg, Hans Liv och Verk, nr.665.

Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377

Utropspris
300 EUR