HUGO SIMBERG, linjeetsningar, 2 st. osignerade.
Ung Strandbjörk+Trädstammar. 11,3x6,5 cm och 8,8x6,7 cm.
Oramade.
Konstnärens familj.
Heikki Malme, Hugo Simberg Grafik, nr 114 och 115.
Sakari Saarikivi, Hugo Simberg, Hans Liv och Verk, nr.666 och 667.