Konst Grafik
1261529
Evert Lundquist
(Sverige, 1904-1994)
Evert lundquist, etsning, 1956, signerad 4/50.

Evert Lundquist, etsning, 1956, signerad 4/50.

"Städerskan". Utförd 1956. P. 18 x 14,5 cm.

Ej examinerad ur ram, gulnad.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Slutpris
1 850
182
217
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (3 bud)
19 nov 16:08
1 850 SEK
13 nov 20:28
1 750 SEK
12 nov 21:10
1 450 SEK