Bordsur, Frankrike, omkring 1900.

Svart sten samt brons. Löst krön. Gjutarstämpel samt signerad på sidan. Pendel finns. Höjd 73 cm. Nyckel finns.

Ej funktionstestad, Slitage. Smärre skador. Glaslucka skadad.

Utropspris
12 000 SEK