Smycken Ringar
1262717

RING med en stor grå cabochonslipad safir

Ring  med en stor grå cabochonslipad safir.

Samt små åttkantslipade diamanter. 18K vitguld. Stämplad GFM, Stockholm. Otydlig årsstämpel. Safir ca 18 x 15 mm. Storlek 16,25/51. Vikt 14 gram.

Slitage. Slitage på sten.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - J412
Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
8 000 SEK