1263037
JARDINJÄR, mässing, 1800-tal.
JardinjÄr, mässing, 1800-tal.
JardinjÄr, mässing, 1800-tal.
JardinjÄr, mässing, 1800-tal.
JardinjÄr, mässing, 1800-tal.

Oval form. Dekor av frukt och bladverk. Två ringhänklar med lejonmaskaroner. På fyra claw and ball fötter. Längd 48 cm.

Åldersrelaterat slitage. Några bucklor. Anlupen insida.

Utropspris
3 000 SEK