KRUCIFIX, mörkbetsat trä med inläggningar av mässing, 1700-tal.

Höjd 45 cm.

Åldersrelaterat slitage. Maskhål. Sprickor. En del av inläggningarna saknas. Något instabil.

Utropspris
2 500 SEK