1263059
SÄNGVÄRMARE, koppar, troligen 1500-/1600-tal.
SÄngvÄrmare, koppar, troligen 1500-/1600-tal.

Driven dekor. Diameter 32. Längd 92 cm.

Åldersrelaterat slitage. Anlupen. Lagning. Bucklor.

Utropspris
5 000 SEK