Förgyllda och bronserade. Fasettslipat glas. Bordet med marmorskiva. Spegeln 174 x 62 cm. Bordets bredd 67, djup 40, höjd ca 73 cm.
Slitage och smärre skador. Skivan med smärre nagg.