BORDSPENDYL bl.a. brons. "La Merveilleuse". Efter Auguste Moreau, 1900-tal.

Brons, grön sten samt mässing. Med porslinsurtavla. Höjd 62,5 cm.

Ej testad. Inga nycklar. Slitage.

Utropspris
4 000 SEK