Matbord, England, regency-stil, 1900-talets andra hälft.
Ovalt bord med två iläggsskivor. Fanerat med mahogny samt med iläggninga av mässing. Två tredelade pelarben med tassfötter av mässing. Längd 162, bredd 102, höjd 71, total längd 263 cm.
Smärre slitage. Märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.