Diverse Övrigt
1265334
TRÄFIGUR, snidat och bemålat/förgyllt trä, 1700-tal.
TrÄfigur, snidat och bemålat/förgyllt trä, 1700-tal.

Kristus Pantokrator. H. 47 cm.

Attribut saknas, smärre skador, färgbortfall.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Slutpris
2 000
197
235
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
19 nov 16:42
2 000 SEK
19 nov 16:42
1 950 SEK
19 nov 16:41
1 700 SEK
19 nov 15:33
1 600 SEK
19 nov 13:36
1 500 SEK