Fåtöljer, ett par, Louis XVI-stil, 1900-talets första hälft.

Bronserade fåtöljer med fast stoppning och klädsel. Sitthöjd ca 46, höjd 111 cm.

Smärre skador och slitage. Ställvis med mindre lagningar. En stol med lagade fotavslutningar.

Utropspris
3 000 SEK