Henri Joseph Harpignies

(Frankrike, 1819-1916)
Henri Joseph Harpignies
(Frankrike, 1819-1916)

Henri Joseph Harpignies, olja på duk, signerad.

Landskap med figurer. 18,5 x 30,5 cm.

Proveniens

Beijers Auktioner AB, Stockholm, "Beijers Klassiska Vårauktion", 25-27 april 1990, kat nr 79.

Utropspris
7 000 SEK