Allmoge
1267445
SKÅP, allmoge, rokokostil, 1800-tal.
Skåp, allmoge, rokokostil, 1800-tal.

Målat. Dörr med bakomliggande hyllplan. En låda. Hyllor för tallrikar. Bredd 84 cm. Djup 39 cm. Höjd 180 cm.

Senare målning. Slitage. Märken. Färgbortfall.

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Utropspris
4 000 SEK