Silver Bägare & Skålar
1267702
SOCKERSKÅL, silver, Jacob Lenholm, Stockholm 1836.
SockerskÅl, silver, jacob lenholm, stockholm 1836.

Sockerskål på fot. Höjd 26 cm. Vikt ca 526 g.

Åldersrelaterat slitage. Bucklor. Anlupen. Foten med monogramgravyr.

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Utropspris
4 000 SEK