Matsalsmöbel, 7 delar, Kina 1900-tal

Bestående av bord med tre iläggsskivor, fem stolar och en karmstol. Lösa sittkuddar. Sitthöjd 42, diameter 110, höjd 77, total längd 230 cm.

Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott. Svårt att skjuta ihop helt utan skiva.

Utropspris
6 000 SEK